Inwestowanie nadwyżek

- poradnik dla firm i instytucji

W dobie zerowych stóp procentowych i rosnącej inflacji lokowanie nadwyżek finansowych jest wyzwaniem dla każdego przedsiębiorstwa. Jak temu zaradzić? Jak efektywnie zarządzać środkami, aby je ochronić przed utratą realnej wartości, a przy tym zapewnić wysoką płynność? Jakie strategie inwestycyjne wybrać i gdzie szukać potencjału stopy zwrotu w obecnej sytuacji rynkowej? Jakie rozwiązania są szczególnie polecane firmom?

ZOBACZ RETRANSMISJĘ

BEZPŁATNY WEBINAR

Kiedy?

29.09.2021, godz. 11:00

Firm, instytucji

Dla kogo?

Live, Online

Gdzie?

O KONFERENCJI

29.09.2021

Konferencja organizowana w ramach cyklu Akademii iWealth Online. Tym razem będziemy rozmawiać o dobrej alternatywie dla lokat i rozwiązaniach antyinflacyjnych, dedykowanych w szczególności dla przedsiębiorców, firm i instytucji. Konkretne przykłady i narzędzia powinny zainteresować także inwestorów indywidualnych.


O tym, jak inwestować nadwyżki i chronić się przed inflacją oraz o perspektywach rynkowych rozmawiać będą uznani eksperci i szefowie pionów inwestycyjnych największych TFI w Polsce.

Days
Hours
Minutes
Seconds

DAYS

HOURS

MINUTES

SECONDS

PRELEGENCI

Marcin Żółtek, Wiceprezes Zarządu TFI PZU SA

Marcin Żółtek

Wiceprezes Zarządu, TFI PZU


Na rynku finansowym od 1998 roku - najpierw w Banku Pekao SA, a następnie przez blisko 20 lat w Commercial Union PTE/Aviva PTE, odpowiadając m.in. za strategię inwestycyjną i zarządzanie aktywami. W latach 2009-2017 członek Zarządu oraz Prezes Zarządu Aviva PTE SA. Następnie Prezes Zarządu PTE PZU SA. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i SGH w Warszawie, posiada certyfikat Oxford Blockchain Strategy Programme

Sebastian Buczek, Prezes Zarządu Quercus TFI

Sebastian Buczek

Prezes Zarządu, Quercus TFI


Założyciel i wiodący akcjonariusz Quercus TFI S.A. Pełni funkcję Dyrektora Departamentu Inwestycyjnego. Wcześniej kierował ING TFI. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych i profesor nadzwyczajny SGH. Licencje Maklera Papierów Wartościowych i Doradcy Inwestycyjnego.

Zbigniew Wójtowicz

Prezes Zarządu, Investors TFI


Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Internationales Hochschulinstitut w Zittau (Niemcy). Doktor nauk ekonomicznych. Licencje Maklera Papierów Wartościowych i Doradcy Inwestycyjnego. Wcześniej na stanowisku Wiceprezesa Zarządu DWS Polska TFI S.A. i zarządzający funduszami w tym TFI oraz w Millennium Domu Maklerskim S.A.

Jarosław Jamka

Członek Zarządu, Skarbiec TFI


Na rynku kapitałowym od 1995 r. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze i związane z zarządzaniem funduszami w Quercus TFI, Ipopema TFI, ING TUnŻ i ING PTE. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor nauk ekonomicznych. Licencje Doradcy Inwestycyjnego i Maklera Papierów Wartościowych.

Zbigniew Wójtowicz, Prezes Zarządu, Investors TFI
Jarosław Jamka, Członek Zarządu, Skarbiec TFI
Marek Rybiec, Prezes Zarządu, iWealth

Marek Rybiec

Prezes Zarządu, iWealth


Pomysłodawca stworzenia iWealth, zarządza strategicznymi obszarami działalności firmy. Posiada tytuł Executive MBA. Na rynku kapitałowym od 1996 r. Wcześniej Prezes Skarbiec TFI, Wiceprezes DI Xelion. Członek Rady Fundacji EFPA Polska.

Grzegorz Chłopek, Dyrektor Zarządzający, iWealth

Grzegorz Chłopek

Dyrektor Zarządzający, iWealth


Absolwent Informatyki na Politechnice Warszawskiej. Posiada tytuł Charterd Financial Analyst (CFA) oraz licencję maklerską. Na rynku kapitałowym od przeszło 25 lat. Doświadczony menedżer. W iWealth od czerwca 2020 r. Wcześniej wieloletni CEO Nationale-Nederlanden PTE, gdzie przyczynił się do wzrostu i osiągnięcia przez Nationale-Nederlanden OFE pozycji lidera wśród funduszy emerytalnych w Polsce.

Michał Kurpiel, Wiceprezes Zarządu, iWealth

Michał Kurpiel

Wiceprezes Zarządu, iWealth


Na rynku kapitałowym od przeszło 20 lat. Od początku kariery związany z podmiotami z sektora finansowego. Doświadczony manager. Absolwent prawa oraz MBA w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego. Certyfikowany Europejski Doradca Finansowy EFPA Polska.

AGENDA

2 GODZINY

Dowiesz się: Jak przy niskich stopach procentowych i wysokiej inflacji bezpiecznie inwestować firmowe nadwyżki i w co je lokować? Jakie są tezy inwestycyjne stawiane przez ekspertów czołowych na rynku TFI? Jakie są perspektywy dla wybranych klas aktywów, sektorów i regionów oraz co te prognozy oznaczają dla Ciebie i Twojej firmy?

Powitanie

11:00-11:15

Nie ma rozwoju bez inwestowania - Marek Rybiec, Prezes Zarządu i Michał Kurpiel, Wiceprezes Zarządu, iWealth

Część 1

11:15-11:35

Jak globalna gospodarka oddziałuje na Twoją firmę – analiza sytuacji makro w Polsce i na świecie - Jarosław Jamka, Członek Zarządu, Skarbiec TFI

Dyskusja

11:35-12:35

W co obecnie warto inwestować? – panel dyskusyjny moderowany przez Grzegorza Chłopka, Dyrektora Zarządzającego iWealth

  • Zbigniew Wójtowicz, Prezes Zarządu, Investors TFI
  • Marcin Żółtek, Wiceprezes Zarządu, TFI PZU
  • Sebastian Buczek, Prezes Zarządu, Quercus TFI

Część 2

12:35-13:00

Modelowe inwestowanie dla firm, fundacji i stowarzyszeń - Marek Rybiec, Prezes Zarządu i Michał Kurpiel, Wiceprezes Zarządu, iWealth

  • Portfel Płynnościowy dla Instytucji
  • Narzędzie do zarządzania inwestycjami
  • Studium przypadku

Podsumowanie

13:00-13:05

Podsumowanie konferencji - Marek Rybiec, Prezes Zarządu, iWealth

PARTNERZY

logotyp TFI PZU SA logotyp Investors TFI logotyp Quercus TFI SA logotyp Skarbiec TFI SA logotyp Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami logotyp portalu WroBiznes logo Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

REJESTRACJA

Podaj e-mail, na który otrzymasz potwierdzenie zapisu. Również na ten adres wyślemy przed spotkaniem przypomnienie oraz link do transmisji.

NIE CZEKAJ

Dołącz bezpłatnie

do spotkania

Zapisując się na wydarzenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz kontakt na podany adres email i/lub telefon w celach związanych z webinarium. Administratorem danych osobowych jest iWealth Management Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i nie stanowi oferty ani zaproszenia do składania ofert w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Wymagane przepisami prawa informacje o Spółce oraz świadczonych usługach udostępniane są na stronie internetowej iwealth.pl oraz w serwisie transakcyjnym iWealth Online. Opublikowane treści w ramach niniejszego serwisu i przekazane podczas konferencji są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów, a iWealth nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na ich podstawie.

© 2021 wszelkie prawa zastrzeżone iWealth - Akademia iWealth Online

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
WIĘCEJ