Prognozy inwestycyjne 2022

W dobie rosnących stóp procentowych i nienotowanej na przestrzeni wielu ostatnich lat wysokiej inflacji, kolejnej fali pandemii i coraz wyższej zmienności na rynkach kapitałowych inwestowanie oszczędności oraz nadwyżek finansowych jest nie lada wyzwaniem.


Co istotnego może wydarzyć się na rynkach w 2022 roku i jaki to będzie miało wpływ na giełdy, wybrane klasy aktywów i zachowania inwestorów? Jak przygotować swój portfel w obliczu wyzwań tego roku? Jak efektywnie zarządzać środkami, aby je ochronić przed inflacją? Jakie strategie inwestycyjne wybrać i gdzie szukać zysków w obecnej sytuacji rynkowej?

ZOBACZ RETRANSMISJĘ

BEZPŁATNY WEBINAR

Kiedy?

19.01.2022, godz. 11:00

osób prywatnych,

firm i instytucji

Dla kogo?

Live, Online

Gdzie?

O KONFERENCJI

19.01.2022

IWEALTH SUMMIT 2022 to 3 edycja prestiżowej, w pełni online, konferencji o tematyce inwestycyjno-biznesowej. Obecnie jedyne na rynku i zarazem największe wydarzenie inwestycyjne koncentrujące się na strategiach inwestycyjnych i prognozach rynkowych na 2022 rok. To głos doradczy dla inwestorów, doradców finansowych i przedsiębiorców. Będziemy rozmawiać o akcjach, obligacjach i alternatywnych formach lokowania kapitału. Zaprezentujemy rozwiązania antyinflacyjne i pokażemy konkretne przykłady i narzędzia.


O tym, jak inwestować nadwyżki i chronić się przed inflacją oraz o perspektywach rynkowych rozmawiać będą uznani eksperci, szefowie oraz zarządzający funduszami największych TFI w Polsce.

Click to play video
Dni
Godzin
Minut
Sekund

Zobacz krótkie podsumowanie I edycji konferencji iWealth Summit

PRELEGENCI

Marcin Żółtek, Wiceprezes Zarządu TFI PZU SA

Marcin Żółtek

Wiceprezes Zarządu, TFI PZU


Na rynku finansowym od 1998 roku - najpierw w Banku Pekao SA, a następnie przez blisko 20 lat w Commercial Union PTE/Aviva PTE, odpowiadając m.in. za strategię inwestycyjną i zarządzanie aktywami. W latach 2009-2017 członek Zarządu oraz Prezes Zarządu Aviva PTE SA. Następnie Prezes Zarządu PTE PZU SA. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i SGH w Warszawie, posiada certyfikat Oxford Blockchain Strategy Programme

Sebastian Buczek, Prezes Zarządu Quercus TFI

Sebastian Buczek

Prezes Zarządu, Quercus TFI


Założyciel i wiodący akcjonariusz Quercus TFI S.A. Pełni funkcję Dyrektora Departamentu Inwestycyjnego. Wcześniej kierował ING TFI. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych i profesor nadzwyczajny SGH. Licencje Maklera Papierów Wartościowych i Doradcy Inwestycyjnego.

Anna Bąkała

Członek Zarządu, TFI Allianz Polska


Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i studiów podyplomowych Akademii L.Koźmińskiego. Od 2010 związana z Grupą Allianz Polska gdzie odpowiada za obszar sprzedaży i marketingu w TFI Allianz Polska. Karierę zawodową zaczynała w BM BGK. Kontynuowała ją w PTE BIG Banku Gdańskim, od 2001 do 2008 była związana z PKO/CREDIT SUISSE TFI, a w latach 2008-2010 pracowała w BRE Wealth Management jako Dyrektor Departamentu Zarządzania Relacjami z Klientami.

Beata Idem

Head of Poland, Czech Republic and Slovakia, Schroders


Absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Bankowej w Gdańsku. Z rynkiem kapitałowym związana 20 lat. Karierę zawodową rozpoczęła w Deutsche Banku, następnie pracowała w Citi Banku, a od 2008 roku odpowiada z rozwój biznesu Schroders w Polsce.

Anna Bąkała, Członek Zarządu, TFI Allianz Polska
Beata Idem, Dyrektor Schroders na Polskę, Czechy i Słowację
Marek Rybiec, Prezes Zarządu, iWealth

Marek Rybiec

Prezes Zarządu, iWealth


Pomysłodawca stworzenia iWealth, zarządza strategicznymi obszarami działalności firmy. Posiada tytuł Executive MBA. Na rynku kapitałowym od 1996 r. Wcześniej Prezes Skarbiec TFI, Wiceprezes DI Xelion. Członek Rady Fundacji EFPA Polska.

Michał Kurpiel, Wiceprezes Zarządu, iWealth

Michał Kurpiel

Wiceprezes Zarządu, iWealth


Na rynku kapitałowym od przeszło 20 lat. Od początku kariery związany z podmiotami z sektora finansowego. Doświadczony manager. Absolwent prawa oraz MBA w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego. Certyfikowany Europejski Doradca Finansowy EFPA Polska.

Michał Cichosz, Zarządzający funduszami akcyjnymi, Skarbiec TFI

Michał Cichosz

Zarządzający funduszami, Skarbiec TFI


Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Posiada tytuł Chartered Financial Analyst (CFA). Karierę zawodową rozpoczął w DM BZ WBK w 2005 r., następnie w Aviva Investors Poland odpowiadał za zarządzanie portfelami funduszy akcyjnych oraz analizę spółek. W latach 2011-2015 w Skarbiec TFI na stanowisku zarządzającego w Dep. Zarządzania Aktywami. W latach 2015-2018 zarządzający w Trigon TFI.

Kamil Mikołajczak, Dyrektor Zarządzający na Polskę, Franklin Templeton

Kamil Mikołajczak

Dyrektor Zarządzający, Franklin Templeton


Zarządza dystrybucją Funduszy Franklin Templeton w Polsce. Odpowiada za rozwój działalności i relacje z klientami i partnerami. Od ponad 10 lat związany z Franklin Templeton i od 2002 roku z polskim rynkiem funduszy inwestycyjnych. Wcześniej pracował m.in. w TFI PZU, ProService Agent Transferowy. Absolwent ekonomii na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz zarządzania projektami na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki, posiada również certyfikat CFA Institute Investment Foundations®.

Jacek Maleszewski, Dyrektor Zespołu Doradztwa, iWealth

Jacek Maleszewski

Dyrektor Zespołu Doradztwa, iWealth


Odpowiada za rozwój i zarządzanie usługą doradztwa inwestycyjnego. Pełni także funkcję Wealth Managera współpracując z zamożnymi Klientami. Absolwent Bankowości Inwestycyjnej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego, maklerską oraz tytuł Charterd Financial Analyst (CFA). Od 2004 r. związany z finansami osobistymi i doradztwem inwestycyjnym w grupie Pekao SA.

Małgorzata Anczewska, Dyrektor Zarządzająca, iWealth

Małgorzata Anczewska

Członek Zarządu, iWealth


Łączy budowę struktur biznesowych z rozwojem kompetencji spółki w obszarze wealth management. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu obszarem bankowości prywatnej. W latach 2009-2018 Dyrektor Bankowości Prywatnej w mBanku, odpowiadająca za strategię banku wobec najzamożniejszych klientów indywidualnych, zarządzanie sprzedażą i rozwój oferty usług. Wcześniej odpowiadała za obszar private banking w Raiffeisen Banku i w BPH PBK. Absolwentka Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych Master Class of Management, Psychologia w Zarządzaniu na SWPS. Wiceprezes Fundacji EFPA Polska – Fundacji na Rzecz Standardów Doradztwa Finansowego.

Maciej Kołodziejczyk, Zarządzający funduszami Investors TFI

Maciej Kołodziejczyk

Zarządzający funduszem, Investors TFI


Absolwent Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Finansów i Bankowości Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję maklerską z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego. I stopień egzaminu Chartered Financial Analyst (CFA). Z Investros TFI związany od 2011 roku, początkowo jako analityk, a później jako zarządzający funduszami. W latach 2015-2017 prowadził ponadto działalność inwestycyjną na rachunek własny.

Zbigniew Jakubowski, Wiceprezes Zarządu Generali Investments TFI

Zbigniew Jakubowski

Wiceprezes Zarządu, Generali Investments TFI


Od 2001 r. jako Wiceprezes Zarządu Generali Investments TFI SA odpowiada za pion zarządzania. Wcześniej Prezes Zarządu i Dyrektor Inwestycyjny Korona TFI SA. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako zarządzający aktywami w Banku Gdańskim SA, w Domu Maklerskim BIG-BG Sp. z o.o. oraz jako członek zarządu odpowiedzialny za politykę inwestycyjną w BWE Asset Management SA. Absolwent Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego oraz maklera papierów wartościowych.

Rafał Lis, Partner Zarządzający w CVI Dom Maklerski

Rafał Lis

Partner Zarządzający w CVI Dom Maklerski, firmie zarządzającej funduszami private debt w Ipopema TFI


Od blisko 30 lat na rynku kapitałowym. Doświadczenie w zarządzaniu aktywami w m.in. Legg Mason Asia, Citigroup, Bank Handlowy, Opera Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

AGENDA

3 GODZINY

Dowiesz się: Jak przy rosnących stopach procentowych i wysokiej inflacji bezpiecznie inwestować swoje oszczędności i nadwyżki pieniężne? Jakie są prognozy inwestycyjne na 2022 rok czołowych na rynku TFI? Jakie są perspektywy dla wybranych klas aktywów oraz co te prognozy oznaczają dla Twojego portfela?

Powitanie

11:00-11:15

Otwarcie konferencji - Marek Rybiec, Prezes Zarządu, iWealth i Małgorzata Anczewska, Członek Zarządu, iWealth

Blok 1

11:15-12:10

Akcje – gdzie drzemie potencjał i ile mieć ich w portfelu?

Panel dyskusyjny. Moderacja: Paweł Cymcyk, Portal DNA Rynków

  • Anna Bąkała, Członek Zarządu, TFI Allianz Polska
  • Kamil Mikołajczak, Dyrektor Zarządzający, Franklin Templeton
  • Sebastian Buczek, Prezes Zarządu, Quercus TFI
  • Michał Cichosz, Zarządzający funduszami akcyjnymi, Skarbiec TFI

Blok 2

12:10-12:55

Obligacje – bezpieczna inwestycja czy ryzykowna gra?

Panel dyskusyjny. Moderacja: Patrycjusz Wyżga, dziennikarz Wirtualnej Polski i Radia 357

  • Beata Idem, Head of Poland, Czech Republic and Slovakia, Schroders
  • Zbigniew Jakubowski, Wiceprezes Zarządu, Generali Investments TFI
  • Marcin Żółtek, Wiceprezes Zarządu, TFI PZU

Blok 3

12:55-13:30

Inwestycje alternatywne – co jeszcze warto kupić?

Wywiad z ekspertami. Prowadzący: Patrycjusz Wyżga, dziennikarz Wirtualnej Polski i Radia 357

  • Czy rynki private debt dają szansę na skuteczną ochronę przed inflacją? - Rafał Lis, Partner Zarządzający w CVI, firmie zarządzającej funduszami private debt w Ipopema TFI
  • Złoto w portfelu - Maciej Kołodziejczyk, Zarządzający funduszem, Investors TFI

Blok 4

13:30-13:50

Strategie portfelowe na 2022 - Jacek Maleszewski, Dyrektor Zespołu Doradztwa, iWealth

Podsumowanie

13:50-14:05

Podsumowanie konferencji - Michał Kurpiel, Wiceprezes Zarządu, iWealth

PARTNERZY

logotyp TFI PZU SA logotyp Investors TFI logotyp Quercus TFI SA logotyp Skarbiec TFI SA logotyp Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami logotyp portalu WroBiznes logo Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych logotyp Ipopema TFI logotyp Franklin Templeton logotyp TFI Allianz Polska logo portalu DNA Rynków

REJESTRACJA

Podaj e-mail, na który otrzymasz potwierdzenie zapisu. Również na ten adres wyślemy przed spotkaniem przypomnienie oraz link do transmisji.

NIE CZEKAJ

Dołącz bezpłatnie

do spotkania

Zapisując się na wydarzenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz kontakt na podany adres email i/lub telefon w celach związanych z webinarium iWealth Summit. Administratorem danych osobowych jest iWealth Management Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych klikając tutaj.

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i nie stanowi oferty ani zaproszenia do składania ofert w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Wymagane przepisami prawa informacje o Spółce oraz świadczonych usługach udostępniane są na stronie internetowej iwealth.pl oraz w serwisie transakcyjnym iWealth Online. Opublikowane treści w ramach niniejszego serwisu i przekazane podczas konferencji są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów, a iWealth nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na ich podstawie.

© 2022 wszelkie prawa zastrzeżone iWealth