20 kwietnia br. (środa), o godzinie 11:00, zapraszamy na kolejną Akademię iWealth Online, podczas której powiemy, dlaczego warto – budując portfel inwestycyjny – uwzględnić chińskie rynki akcji.
Konferencja jest darmowa. Aby wziąć udział, wystarczy się zarejestrować – Akademia iWealth Online.
Chiny – 5 tysięcy lat cywilizacji i 2,5 tys. lat państwowości, doświadczonej otwarciem na zachodni świat w końcu XIX wieku. Setki milionów ofiar powstań narodowych i bratobójczych walk, transformacji ustrojowych i projektów społecznych, serwowanych m.in. przez Mao Tse-tunga i Komunistyczną Partię Chin. Od 1978 roku na nowej drodze rozwoju, łączącej idee komunizmu z elementami wolnorynkowej gospodarki, w ramach agendy KPCH i plutokratycznego państwa. Świat „Made in China” w długofalowej, globalnej ekspansji, oparty na wojnach handlowej, technologicznej i politycznej, z wewnętrznymi nierównowagami, zaciętą walką o renesans państwa i integrację – pod flagą dobrobytu – ok. 1,4 mld. ludzi (ponad 18 proc. światowej populacji).
Perspektywy spowalniającej, globalnej gospodarki, wysoka inflacja w Europie i USA, zacieśnianie polityki pieniężnej przez banki centralne oraz niepewność geopolityczna – rodzące dużą zmienność na rynkach – wymagają rozważnego poszukiwania możliwości inwestycyjnych i dywersyfikacji portfela. Czy, w takim otoczeniu, warto inwestować w Chinach? Dlaczego poziom inflacji (CPI) jest niższy, niż w USA i Europie? Czy słabe bodźce monetarne, agresywne blokady anty-covidowe i twarde regulacje gospodarcze przeciw rodzimym sektorom: technologicznemu i bankowemu – osłabiające popyt wewnętrzny i spowolniające przepływ kapitału m.in. w sektorze nieruchomości – to już przeszłość? Czy spadek impulsu kredytowego w Chinach został już odwrócony? Czy agresywne interwencje w uwalnianie rządowych zapasów towarów (ropa, miedź itp.) złagodzą problemy z podażą i inflacją cen? Jakie długoterminowe perspektywy przewidują analitycy dla chińskiego rynku akcji? W jaki sposób funkcjonuje chiński rynek i jakie są różnice między giełdami w Szanghaju, Shenzhen i Hongkongu? Czy chińskie stanowisko w kwestii agresji Rosji na Ukrainę oraz XX Zjazd KPCH (jesień 2022) – wpłyną na podwyższenie ryzyka inwestycyjnego?
Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli Anna Bąkała Członek Zarządu TFI Allianz Polska oraz Grzegorz Prażmo (CFA) Zarządzający Funduszami TFI Allianz Polska w rozmowie z Michałem Kurpielem Wiceprezesem Zarządu iWealth.
Patronat medialny nad cyklem Akademii iWealth Online objął PAP Biznes.
Podczas webinaru możesz zadawać pytania przez chat. Spotkanie zostanie nagrane i udostępnione na iWealth YouTube, aby umożliwić zainteresowanym odtworzenie materiału w dogodnym czasie. Tutaj można zapoznać się z instrukcją ustawień audio i wideo dla przeglądarki Google Chrome, Firefox, Safari. W razie trudności z połączeniem prosimy o kontakt z Wealth Managerem lub pod numerem +48 606 697 070.
💥Zapraszamy również do śledzenia nas w mediach społecznościowych Linkedin, Twitter i Facebook gdzie przekazujemy informacje o interesujących wydarzeniach oraz bieżących komentarzach rynkowych.
Do usłyszenia❗
Zespół iWealth
Akademia iWealth